מגרש חדש ליקנעם.

אנו שחקני הפועל יקנעם עולים למגרש עם הסמל של העיר יקנעם על החולצה, ובגאווה. אנו גאים לייצג את העיר בכל משחק, גם אם מנצחים או מפסידים.

ראש העיר אלפסי : אנו הילדים שביקרת בפעוטונים, בגני הילדים, בכיתה א בתנועות הנוער ובבית הספר. גדלנו והתחנכנו פה בעיר. אנו זקוקים להתערבותך בטיפול במגרש חדש. כיום המגרש משמש מאות ילדים בגילאים שונים, וישמש עוד אלפים בהמשך.

 

איצטדיון  ישן איצטדיון יקנעם הוקם לפני יותר מ 25 שנים כשיקנעם עוד הייתה ישוב קהילתי. מאז שנות ה 90 יקנעם גדלה והתפתחה במהירות בכל התחומים. חינוך , מגורים, רפואה,דת,פנאי,בילויים וקניות,ספורט וחוגים ועוד….

ספורט הכדורגל הוא המוביל בעולם בתחום התחרותי, ויש להתייחס אליו ברצינות גדולה יותר. הוא אהוב בכל רחבי העולם. מדינות בעלות המודעות לייתרונות הענף אף משקיעות בו לא מעט משאבים באצטדיון,מגרש,מתקנים, וציוד אימון ואף יותר מכך.

רק לאחרונה יזמה העיריה תכנית:

עבור שביל האופניים– כאשר את מרבית הכספים גייס ומגייס ראש העיר, סימון אלפסי ממשרדי הממשלה השונים,

עבור מגרש שחבק הסינטטי– כאשר משרד התרבות והספורט יממן את עלות הקמת המגרש ,

שיפוץ כביש וחניות רח הגיבורים, שלוחת המתנס שאת רוב המימון גייס ראש העיר אלפסי ממקורות חיצוניים וממפעל הפיס. ועוד…

הכל חשוב אבל גם אנו שחקני הפועל יקנעם ילדים ב – לא פחות חשובים.

ממועצה לעיר היישוב הפך לעיר ואם בישראל שטוב לגור ולחיות בה. נבנו שכונות שלמות, מרכזי קניות, בתי ספר, גני ילדים, מרכזי ספורט פארקים שבילי אופניים – ורק האיצטדיון הישן  נשכח.

מגרש הכדורגל – המגרש משנה לשנה רק מתדרדר, השיזרוע שמבוצע אחת לשנה פחות ופחות יעיל. גם הקרקע בחלקה חולית ולא מתאימה לדשא. עם כל הרצון הטוב וההשקעה – זה שיזרוע קוסמטי שיעילותו הולכת ודועכת משיזרוע לשיזרוע. בכל העולם כבר נהוג להתקין דשא סינטטי מלא או דשא סינטטי בחלקו משולב דשא רגיל.

יציע ההורים והאוהדים – עם המושבים הקיימים עוד אפשר להסתדר, אבל היציעים לא מקורים ולא מסוככים נגד שמש או גשם. עם הגישה למגרש עוד נסתדר ונמצא חניה בצד הצפוני, הגובל בקניון G.

שחקני כדורגל הפועל יקנעם גאים כילדים אנו גאים לגור ולחיות בעיר, וכשחקני כדורגל אנו עוד יותר גאים להיות שייכים לקבוצה הזו. אנו מייצגים את העיר, ועושים זאת בהצלחה במגרשים אחרים וגם ב"מגרש" הכדורגל הישן של יקנעם. אנו לא יודעים אםפ מי מאיתנו יהיה המסי או הרונאלדו הבא, ואם בכלל נמשיך להיות כדורגלים כקריירה. אבל אנו מגיעים לאימונים לפחות 3 פעמים בשבוע, נותנים את הנשמה באימונים ובמשחקים. גם אם צריך לקום בשבת בבוקר בשעה 6 ולהתחיל להתכונן לנסיעה למשחק בעיר או במגרש שלנו.

הנסיכים של יקנעם אמרו עלינו שאנו הנסיכים של העיר (ונסיכה). גם שחקני חיזוק מחוץ לעיר הצטרפו. אנו חלק מהפנים של העיר יקנעם כלפי חוץ. כשקבוצות אחרות מגיעות למשחק נגדנו כאן, רבים מהם מתפלאים איך לעיר יקנעם ישנו כזה מגרש וכאלו מתקנים לא ראויים. לעיתים אנו מתביישים באיצטדיון. אבל : יותר צורם לנו גם בינינו השחקנים. כאילו מזניחים אותנו ואת פועלנו. כאילו אנו לא חשובים פה לעיר. לא כספורטאים ולא כילדים שנולדו וחיים בעיר.

שחקני הפועל יקנעם 10